תפריט נגישות
מגה בעיר מגה מגה באינטרנט דור אלון אלונית
חפש מפריד לחלק עליון באתר You רוצה להצטרף? מפריד לחלק עליון באתר You לחשבונך האישי

ניוז לטר
שם מלא
דוא"ל
לקוח מועדון You:  
כן    לא
שלח

טיפים לצרכנות נבונה


רעיונות לחסכון – מותג הבית

מותגי הבית של הרשת הם לרוב זולים יותר ולא נופלים באיכותם משאר המותגים. גם אם המחיר שלהם נמוך בשקל – בקופה תרגישו את ההבדל.

להפריד ירקות משאר המוצרים

חשוב להפריד את הירוקות השאר המוצרים . אם ברוב המוצרים ניתן להשתמש שבוע -שבועיים (יש כאלה שיותר), ירקות לא מחזיקים יותר מכמה ימים. אפשר לקנות כמות מצומצמת של ירקות (אם צריך אפילו יותר מפעם בשבוע) כדי לא לזרוק והכי חשוב להשתמש בירקות טריים.

חסכון בקניית בקבוקי-מיים

כדאי לצייד את הילדים במימיה [מאיכות טובה] לגן ולביה``ס.המימיה קלה למילוי ולניקוי, והשימוש בה חוסך את הכסף של קניית בקבוקי-מיים, מדי יום ביומו.

ללכת לקניות בלי הילדים !

כשהולכים לקנות עם הילדים - למרות הכיף שבדבר - סכום הקניה עולה בעשרות שקלים, וחוץ מזה הילדים משפיעים על שיקול דעת של ההורה לגבי מה נכון לקנות ומה נחוץ באמת או איזה פירמה לקנות.

חיסכון – מילוי חוזר

אני נוהגת למלא את כל בקבוקי התרסיס למינהם במילוי חוזר של חומרים אחרים שנוח להשתמש בהם כתרסיס, למשל אקונומיקה. כך לא חשים את מגע החומרים על הידיים.

טיפ בנושא חסכון בקנייה

כל פעם שנגמר מוצר בבית אני ובת זוגתי רושמים בפתק שמונח ליד המחשב וכל שבוע הולכים וקונים מה שיש ברשימה בלי לגרוע ולהוסיף כלום וככה חוסכים:)

הטיפ שלי לחיסכון – לאכול בבית.

כשהולכים לקניות עם הילדים צריך להקפיד שיאכלו קודם בבית ולסכם איתם מראש על חטיף אחד שכל אחד מהם יכול לבחור, כדי לא להגיע למצב שיבקשו כל דבר שיראו ולהמנע מראש מוויכוחים מיותרים בסופר .

קניות ``נכונות``

לשלוח את הבעל -עם רשימת קניות מפורטת כמובן-לבד לקניה השבועית. בטוח תקבלו הכל ושום דבר מיותר!

ככה תקנו רק מה שצריך – רשימה מתעדכנת

הכינו רשימת קניות מראש - פתק כזה על המקרר עם מקום לרשום מה שחסר, או בדיוק נגמר, ככה בפעם הבאה שתלכו לקניות, תדעו מה באמת צריך לקנות. ואפשר גם לערוך סקירה קטנה לפני שיוצאים מה אין ומה יש. ככה לא קונים מיותר וככה גם קונים מה שצריך..

לקראת החג-בישול מוצלח הוא תוצאה של קניה נכונה

לקראת החג הבא עלינו הכינו את רשימות הבישולים והאפיה ולפיהן הכינו את רשימת המצרכים הנחוצים לקניה, במהלך הבישול כאשר חסר מצרך אחד או תבלין מסויים אנחנו נתקעים, תכנון מראש ויעילות יביאו להצלחת ההכנות לחג.

ניקוי חריצים של חבורי החרסינה

כשאני צריכה לנקות את קווי החיבור בין החרסינות אני מערבבת אבקת סודה לשתיה עם חומץ לבן ,מורחת על החריצים משפשפת קלות ומנקה עם מטלית רטובה במים.החריצים יוצאים נקיים ולבנים.

סידור המקרר

במקרר במדף מוצרי החלב יש לבדוק את תאריכי המוצרים ולשים בהתחלה את המוצרים בעלי התאריכים הקרובים ביותר. כאשר מכניסים מוצרים ותבשילים למקרר או למקפיא יש לרשום עליהם תאריך בטוש לא מחיק ,ולסדר קדימה את הדברים ``הותיקים``

עוף שלם

תקנו עוף שלם ולא חלקים של עוף - זה יותר זול.

איך לחסוך – לדעת מראש מה אוכלים

על מנת לא לקנות קניות גדולות אפשר לתכנן למשך השבוע איזה מאכלים רוצים להכין ופשוט לקנות רק אותם ולהוסיף גם מוצרי חלב ותראו שההוצאות יהיו קטנות וגם לא נזרוק סתם אוכל. והכי חשוב נתחיל להכין מטעמים שווים.

בנושא חיסכון – קנייה מרוכזת בזמן מבצע

במבצעי הרשת למשל קונים ספגטי ומקבלים את השני ב 20% הנחה. והמבצע רק ליום אחד. עדיף לקנות את המאכלים היבשים לחודש וחצי ואז לדעת שחסכנו, הרי כל שבוע אנחנו קונים ספגטי אז עדיף לקנות בקניה מרוכזת. את ההבדל נרגיש בסוף החודש.

רק החכם שורד

אם נכנסים לסופר לקנות כמה דברים קטנים,אל תקחו איתכם עגלה, כי אז תתחילו להעמיס אותה בדברים שמלכתחילה לא רציתם. התשוקה גוברת ומתפתים לקנות מעבר לדרוש.

לבדוק את החשבון

בידקו את החשבון. מחיר על המוצר ובקופה לא תמיד זהה ויכול להיות הפרש של הרבה אחוזים. כמו כן, על המדפים יש ערבוב של מוצרים יקרים וזולים ועל תגיות המדף מופיע רק המחיר הזול, בקופה תופתעו.

אנחנו לא במדבר... סניף מגה נמצא בכל פינה בעיר.

מאחר ואנו לא גרים במדבר, קנו רק מה שאתם צריכים באמת באותו שבוע ואל תאחסנו במזווה ובארונות כאילו אין מחר... האמינו לי יש והוא יפה יותר מאתמול........תמיד אפשר לקפוץ לסניף מגה הקרוב אליך!

לא לזרוק מוצרי פג תוקף!!!

מוצרי פג תוקף יש לנסות להחליפם בחנות הקנייה. רוב החנויות והסופרים אינם מסרבים בדרך כלל להחזרות בצירוף חשבונית הקנייה. אחרי הכול גם להם יש החזרות לספק!!!

לתת לתת זה טוב לכם ולהם

יש כמעט בכל הסופרים סל ענק מברזל עומד בכניסה כמו לפתחון לב חשבו גם עליהם מספיק שכל משפחה תקנה מוצר ולו קטן כמו סוכר או קמח במיוחד בחגים כמה טוב מצוה תרומה שנתנתם ועשה טוב לכם ולמי שיקבל את המוצר שלא יחסר לאף אחד אמן !!!

הוראות קבע

תבדקו מהן ההוראות הקבע שלכם בחשבון הבנק/ כרטיס אשראי ותבדקו איפה אתם יכולים לקצץ:
  • מה אתם יכולים לבטל כי אתם לא ממש משתמשים.
  • להתקשר לבתי העסק ולהתמקח על המחיר (ספק אינטרנט, כבלים וכד').


קניה משותפת עם חברים

אם אתם יודעים שאתם וחברים קונים מוצר מסויים אפשר להתחלק בהוצאה ולקנות חבילה/כמות גדולה יותר במחיר נמוך יותר.

קניה באינטרנט/איסוף קופונים

לקנות דרך האינטרנט,ככה קונים רק מה שצריך ( לא מריחים את ריח המאפים הטריים, לא רואים את כל מקדמי המכירות שדוחפים מבצעים).כדאי לעקוב אחרי פרסומים של קופונים בעיתון או דרך מועדוני החברים ולקנות עם הקופונים.

לעבור את הקניות בשלום

כשיוצאים לקניות לבוא עם רשימה מסודרת של מה צריך אבל תמיד להשאיר בחשבון ההוצאות סעיף קטן לבזבוזים וכך לא נחזור הביתה עם חור בכיס ועם הרגשה שהחמצנו משהו.

קחו מחשבון

כשאני יוצאת לקניות קודם אני לוקחת סכום מסוים לבזבז לסופר או כל מקום אחר ועם מחשבון כן עם מחשבון.כן אני יודעת זה מביך אבל זה חוסך המון כסף!תנסו את השיטה הזאת זה יעזור לכם. תודה

חסכון עם מבצעים

גם כאשר הולכים לקניות עם רשימה מסודרת כדאי לבדוק בנוסף מה יש במבצע. לעיתים ישנו פריט מאוד שימושי לנו שכרגע הוא במחיר מבצע וכדאי לקנותו היום במחיר מוזל ולא בעוד שבוע במחיר המלא.

השוואת מחיר מול כמות ( משקל או נפח )ולא לפי אריזה

השוואת מחיר מול כמות או יחידות שימוש( משקל או נפח )ולא לפי אריזה שימוש בכרטיסי מועדון של הרשת כגון אבקות כביסה לכמה מכונות זה מספיק ולא מה הגודל

נתקעת בלי מטבע לעגלת קניות?

כולנו מוצאים לפעמים את עצמנו לפני קניות ומגלים שאין כסף קטן לעגלה. להרבה מאיתנו יש מפתח קטן לכניסת בניין המגורים שלנו, מחסן וכו'. ראש המפתח מחליף את המטבע בעגלת הקניות..


logo strip
מגה מגה בעיר מגה בעינטרנט בור אלון אלונית si סופר אלונית אלונית
כי ביחד זה יותר, You